4 pytania do...

AD
opublikowano: 18-04-2007, 00:00

Zbigniew Hoffmann: Szansa w funduszach unijnych

Zbigniew Hoffmann: Szansa w funduszach unijnych

1 Czy region kujawsko-pomorski ma jakieś walory dla przedsiębiorców?

— Już samo położenie — między Pomorzem a Mazowszem, Wielkopolską a Warmią i Mazurami jest idealne do prowadzenia działalności gospodarczej. Coraz więcej tutejszych firm bez kompleksów i dynamicznie rozwija działalność, prowadzi ekspansję na zagraniczne rynki. Także gminy coraz częściej wyciągają do przedsiębiorców przyjazną dłoń. Także urząd wojewódzki stara się promować probiznesowe podejście administracji — ułatwić tyle, ile jest to możliwe w granicach prawa.

2 Jaki jest plan wspierania rozwoju przedsiębiorczości w regionie na najbliższe lata?

— Ja upatruję olbrzymią szansę w funduszach unijnych. Do roku 2013 będziemy mieli do wykorzystania blisko miliard euro.

3Jaki udział w rozwoju województwa mają Gazele Biznesu? Jest ich tu aż 219.

— Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw są pracodawcami dla olbrzymiej liczby mieszkańców, a często — w rejonach pozbawionych dużych firm — pełnią rolę głównego pracodawcy. Małe i średnie przedsiębiorstwa są też bardziej elastyczne, potrafią szybciej i skuteczniej dostosować się do rynku niż duże.

4 Jak ocenia pan nasz ranking Gazel Biznesu?

— Każda inicjatywa, której celem jest promocja polskich firm i polskich pracodawców, zasługuje na uznanie. Tego typu nagrody są dla przedsiębiorców nie tylko motywacją do dalszego rozwoju i dowodem zauważenia ciężkiej pracy, ale mają też bardziej wymierne znaczenie promocyjne.

Zbigniew Hoffmann, wojewoda kujawsko-pomorski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu