4 spółki z szansami na podtrzymanie passy

  • Michał Błasiński
opublikowano: 28-05-2013, 08:10

Wytypowaliśmy firmy, które poprawiają wyniki, zaskakują analityków i w kolejnych kwartałach potwierdzą zwyżkę formy

W pierwszym kwartale 60 proc. spośród firm, monitorowanych przez analityków giełdowych, zarobiło netto więcej, niż przewidywali eksperci. To odsetek dwa razy lepszy od zanotowanego w IV kwartale 2012 r. — kwartale pod tym względem zdecydowanie najgorszym w ciągu ostatnich trzech lat. Być może właśnie tak duża liczba spółek, które minęły się z prognozami, spowodowała, że analitycy drastycznie obniżyli poprzeczkę na kolejne miesiące.

None
None

Jak rzadko kiedy podkreślali w komentarzach, że seria niespodzianek nie zmienia obrazu rynku. Także dlatego, że wiele spółek biło konsens prognoz dzięki zdarzeniom jednorazowym, a wyniki rzadko okazywały się lepsze od zeszłorocznych. Są jednak spółki, których osiągnięcia warto docenić, ponieważ albo zasygnalizowały zwyżkę formy, albo potwierdziły, że jest wysoka. I — co najważniejsze — zdaniem ekspertów, kolejne kwartały też będą udane.

Więcej we wtorek w "Pulsie Biznesu" i na pulsinwestora.pb.pl>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane