4Media ostrzegają przed bardzo wysoką stratą w 2002 roku

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 10-01-2003, 09:41

W związku z podjętą decyzją o likwidacji spółki zależnej DWWS SA, wydawcy dzienników Życie oraz Prawo i Gospodarka, i koniecznością utworzenia bardzo wysokich rezerw 4Media zamkną 2002 r. „bardzo wysoką stratą i ujemnym poziomem kapitałów własnych” – wynika z komunikatu emitenta. Spółka nie planuje wznowienia wydawania dzienników.

Strata będzie z pewnością ogromna, bo na koniec stycznia kapitał własny spółki wynosił jeszcze 38,5 mln zł. Zarząd spółki musi więc zwołać wkrótce NWZA w celu podjęcia decyzji co do dalszego istnienia spółki. Jednostkowa strata netto po III kwartale wynosiła 16,4 mln zł.

4 media zawiesiły też prace nad planowaną wcześniej emisją akcji serii I w zamian za wierzytelności. Spółka w ciągu siedmiu dni zamierza złożył podanie o postępowanie układowe.

W celu obniżenia kosztów, 4Media docelowo planują skonsolidowanie pozostałej działalności wydawniczej w ramach jednej spółki zależnej i pozyskanie inwestora, co ma pozwolić na kontynuowanie działalności wydawniczej na rynkach lokalnych. Spółka może mieć z tym jednak kłopot, bo sytuacja Polskiej Prasy Lokalnej, do której należą lokalne tytuły, także jest zła. Dziś nie ukazał się dziś bydgoski "Ilustrowany Kurier Polski", bo dziennikarze nie chcą pracować za darmo - doniósł Presserwis.

W czwartek warszawska giełda wyceniła akcję 4Media na 0,11 zł, czyli ponad 60 proc. niżej niż miesiąc wcześniej.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 4Media ostrzegają przed bardzo wysoką stratą w 2002 roku