5 mln zł na drogi w Małopolsce

PAP
opublikowano: 02-02-2010, 15:45

Jeśli Twoja gmina nie dostała kasy z rządowego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, nie martw się. 33 gminy mogą dostać pieniądze od wojewódzkiego samorządu.

5 mln zł przeznaczy w tym roku woj. małopolskie na program modernizacji dróg gminnych. Jest to prowadzona już drugi rok małopolska wersja Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. We wtorek zarząd województwa przyjął regulamin podziału tych środków.

Zgodnie z regulaminem wysokość dotacji na modernizację lub przebudowę drogi gminnej nie może przekroczyć 150 tys. zł; samorząd wojewódzki może sfinansować najwyżej 30 proc. kosztów inwestycji.

Program adresowany jest do małopolskich gmin, które nie dostaną w tym roku dotacji w ramach rządowego programu. Od 3 do 22 lutego samorządy te mogą składać w urzędzie marszałkowskim wnioski o przyznanie dofinansowania. Lista rankingowa gmin będzie zatwierdzona przez sejmik województwa do końca marca.

W tym roku pieniędzy wystarczy dla 33 gmin. Preferowane będą przebudowy dróg gminnych łączących się z drogami wyższej kategorii, stanowiące trasę dla komunikacji zbiorowej i poprawiające bezpieczeństwo pieszych (np. poprzez budowę chodników). Szanse na otrzymanie pieniędzy mają tylko te gminy, które zrealizują inwestycje w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane