5 sposobów na zdobycie mądrości (KOPNIAK KARIEROWY)

Ludzie opanowali sporo sztuczek, dzięki którym wyglądają mądrzej i lepiej. W życiu chodzi jednak o to, żeby być mądrzejszym i lepszym człowiekiem.

- Badania sugerują, że osoby, które noszą okulary są postrzegane jako mniej atrakcyjne, ale bardziej inteligentne - wynika z odnalezionej na portalu Business Insider listy trików, które sprawiają, że możemy wyglądać mądrzej.  

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W
 dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu
 zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować 
mobilizujące „kopniaki”. Bądźcie z nami!
Zobacz więcej

KOPNIAK KARIEROWY:

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować mobilizujące „kopniaki”. Bądźcie z nami! Fotolia

Efekt będzie jeszcze lepiej widoczny w przypadku posiadania grubych i szerokich oprawek. Hipsterzy pocierają teraz pewnie z dumą swoje długie brody i poprawiają wielkie okulary.   

Chcemy, żeby inni postrzegali nas jako osoby bystre, mądre, z wysokim IQ, a najlepiej także niezwykle dowcipne. Szukamy prostych i łatwych recept. Na liście przygotowanej przez portal Business Insider jest dziewięć podpowiedzi.  

Nawet test Google’a potwierdza nasze skrywane głęboko skłonności. Wpiszmy w wyszukiwarkę pytanie: „jak wyglądać mądrzej?”. Błyskawicznie w odpowiedzi pojawi się około 700 mln powiązanych linków. Później wpiszmy pytanie: „jak wyglądać piękniej?”. Komputer zaleje miliard odpowiedzi. 

Jak zdobyć mądrość? Tutaj skuszę się na krótką listę - formę uwielbianą przez pokolenie internetu.  

A zatem żarty na bok.

Podaję pięć sposobów na zdobycie mądrości. Poniższe sposoby należy jednak traktować dość staromodnie. W przypadku pierwszego punktu nie chodzi tylko o „okienko” Google’a. Z kolejnymi punktami jest podobnie.

1. Pytaj 

2. Myśl

3. Czytaj

4. Szukaj

5. Pracuj 

Nie trzeba już wyglądać. Można po prostu być.

PRZECZYTAJ INNE TEKSTY Z SERII "KOPNIAK KARIEROWY">>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu