6 technicznych perełek

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 29-03-2011, 06:28

Znani krajowi specjaliści od analizy technicznej wytypowali po spółce, której kurs dobrze rokują na wiosnę.

Można śmiać się z analizy technicznej i zarzucać jej, że to samospełniająca się prognoza. Problem w tym, że wyniki inwestycyjne jej zwolenników często przewyższają zyski fanów analizy fundamentalnej (świadczą o tym chociażby sezonowe portfele tworzone na łamach „PB” przez analityków fundamentalnych i technicznych).

Podobnie jak kwartał temu poprosiliśmy specjalistów od analizy technicznej z sześciu krajowych biur maklerskich o wytypowanie po jednej spółce, której giełdowy kurs daje nadzieję na wzrosty. Chodzi o trzy najbliższe miesiące.

Jednym z ekspertów jest Tomasz Jerzyk z Domu Maklerskiego DM BZWBK. Jego typ to deweloper „po przejściach” – Orco. Powód?

„Kurs spółki jest w trendzie wzrostowym w rejonie maksimów. Spółka buduje bazę do dalszych wzrostów. Celem minimum dla kursu winien być poziom 43,25 zł, ale liczę na więcej. Nie zdziwię się, jeśli papier otrze się o poziom 54 zł. Wykres waloru wygląda niebywale ofensywnie. Wsparcia znajdują się na poziomach: 34,44 zł i 32,52 zł.

Chcesz poznać pięć pozostałych „technicznych perełek”?

Ich autorami są:

- Tomasz Gessner, analityk DM BDM

- Krzysztof Borowski, analityk KBC Securities

- Piotr Neidek, analityk DI BRE Banku

- Andrzej Górecki, analityk CDM Pekao

- Przemysław Smoliński, analityk DM PKO BP

Więcej – w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”

KUP ONLINE

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 6 technicznych perełek