60 proc. aut w Paryżu objętych zakazem ruchu

opublikowano: 23-07-2019, 08:46

Dziesiątki tysięcy kierowców w regionie Paryża nie było w stanie pojechać we wtorek samochodami do pracy po tym, jak władze podjęły decyzję o zakazie ruchu pojazdów z powodu skoku zanieczyszczeń związanego z pojawieniem się nowej fali upałów, informuje thelocal.fr.

Około 60 proc. pojazdów w regionie Paryża Île-de-France zostało we wtorek objętych zakazem ruchu drogowego w ramach systemu zwalczania zanieczyszczeń wprowadzonego przez władze.

Zobacz więcej

Paryż

Bloomberg

System, znany jako "system zróżnicowanego obiegu" lub "alternatywny obieg" zakazuje najbardziej zanieczyszczającym samochodom jazdy, gdy istnieje prawdopodobieństwo gwałtownego wzrostu zanieczyszczenia powietrza w stolicy Francji i wokół niej.

Opiera się on na naklejkach umieszczanych na autach, które wahają się od liczby zero (samochody powodujące najmniejsze zanieczyszczenia) do 5 (najbardziej zanieczyszczające).

Od wtorku wszystkie pojazdy z naklejkami 3,4 lub 5 nie mogą być jeździć wewnątrz paryskiej obwodnicy A86 - która obejmuje Paryż i przedmieścia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy