600 mln zł na inwestycje dla samorządów w formule PPP

  • PAP
opublikowano: 09-08-2018, 11:35

Polski Fundusz Rozwoju przeznaczy ok. 600 mln zł na wsparcie samorządów, które będą budować w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. W czwartek prezes PFR Paweł Borys oraz wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik podpisali list intencyjny rozpoczynający program wsparcia finansowego PPP.

Podpisany w czwartek dokument inauguruje tzw. program pakietowania projektów partnerstwa publiczno - prawnego. Jego celem jest ograniczenie kosztów oraz ułatwienie zdobycia środków finansowych zarówno przez samorządy jak i inwestorów prywatnych, którzy zdecydują się na realizację przedsięwzięć w ramach PPP.

Chodzi np. o przebudowę i utrzymanie dworców, obiektów użyteczności publicznych, dróg, szkół, żłobków, przedszkoli, stadionów, domów pomocy społecznej, parkingów.

Samorządy, które spełnią określone warunki otrzymają wsparcie doradcze finansowane w 90 proc. przez MiIR.

Program pakietowania projektów PPP umożliwi też łączenie się samorządów w grupy, które wspólnie będą pozyskiwały partnera prywatnego i realizowały np. budowę dróg.

Podmiotem odpowiedzialnym za wybór samorządów, które zostaną włączone do projektu będzie PFR. W należącym do niego Funduszu Inwestycji Samorządowych jest ok. 600 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu