715 tys. EUR za bolid papieża

DI, PAP
opublikowano: 14-05-2018, 22:00

Sportowy samochód lamborghini ofiarowany papieżowi sprzedano na aukcji w Księstwie Monako za 715 tys.

Sportowy samochód lamborghini ofiarowany papieżowi sprzedano na aukcji w Księstwie Monako za 715 tys. EUR. Przekazanie bolidu papieżowi odbyło się w listopadzie ubiegłego roku przed Domem świętej Marty w Watykanie, gdzie mieszka. Gdy Franciszek złożył podpis na śnieżnobiałej karoserii, wyraził życzenie, aby auto zostało sprzedane, a pieniądze przekazano na wskazane przez niego cele dobroczynne. Otrzymają je cztery organizacje charytatywne.

Jedną z nich jest Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która przeznaczy pieniądze na odbudowę domów chrześcijan wypędzonych przez Państwo Islamskie z Niziny Niniwy w Iraku. Drugą jest obchodząca 50-lecie włoska Wspólnota im. Jana XXIII, zajmująca się pomocą ofiarom handlu ludźmi i kobietom zmuszanym do prostytucji. Peniądze zasilą też konta dwóch włoskich stowarzyszeń charytatywnych działających w Afryce, m.in. w Republice Środkowoafrykańskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / 715 tys. EUR za bolid papieża