9 wywiadów o inwestowaniu - czytaj i zarabiaj

opublikowano: 16-12-2021, 20:00

19 proc. — o tyle wzrósł w tym roku indeks WIG. Dobrą inwestycją były też mieszkania, choć do czasu — jesienne odczyty indeksu transakcyjnego realizowanego dla „PB” wskazywały, że najpierw ceny wyhamowały, by w ostatnim czasie zacząć spadać. Sporo działo się na rynku inwestycji alternatywnych, z niczego powstał rynek NFT. Marną inwestycją okazały się obligacje. Fundusze inwestycyjne miały zmienne wyniki. Jedno jest pewne — galopująca inflacja sprawiła, że pieniądze trzymane na nieoprocentowanych rachunkach zaczęły szybko tracić na wartości…

Jedno z powiedzeń na rynku kapitałowym brzmi: „analiza wsteczna zawsze skuteczna”, dlatego ważniejsze niż rozpatrywanie, w co trzeba było zainwestować rok temu, jest namysł nad tym, w co warto zainwestować teraz: jak budować portfel, czym się kierować, wybierając produkty inwestycyjne, czy jest to czas na ryzyko w poszukiwaniu maksymalizacji zysków czy bardziej chronienie kapitału. Warto uczyć się od najlepszych, dlatego postanowiliśmy porozmawiać o tym z biznesowymi gwiazdami. Z dziewięciorgiem znanych przedsiębiorców i menedżerów rozmawiamy o tym, w co i jak inwestują prywatne pieniądze. W sumie zainwestowali w swoim życiu setki milionów złotych, ale kiedyś zaczynali tak jak Ty. Co więcej — ich filozofia i rady sprawdzą się niezależnie od kwoty, którą zamierzasz zainwestować.

Wywiady są nie tyle zestawem dokładnych wskazówek, co kupić, lecz prezentacją filozofii, podejścia do inwestowania tych, którzy osiągnęli sukcesy. Mają różne podejście do ryzyka — jedni lubią inwestować na giełdzie, inni potrafią na jeden obraz wydać ponad 13 mln zł, ustanawiając rekord Polski (o czym zresztą przeczytasz w jednym z wywiadów). Jedna z naszych rozmówczyń woli spokojnie budować fundusz awaryjny, jeden z prezesów nie boi się wchodzić all in, inny sugeruje, że najlepiej inwestować w... siebie. Jestem przekonany, że rozmowy będą źródłem cennych inspiracji i pozwolą Ci skonstruować własną strategię. Wdrożyć ją w życie na pewno pomoże regularna lektura „PB” — codziennie publikujemy konkretne wskazówki w co i jak inwestować, dla subskrybentów organizujemy także edukacyjne webinary. Nie warto odwlekać myślenia o inwestowaniu — niech pieniądze pracują równie ciężko jak Ty.

Zapraszam do przeczytania 9 inspirujących wywiadów

Trafnych inwestycji!

Grzegorz Nawacki, redaktor naczeleny “Pulsu Biznesu”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane