Partnerem sekcji jest TAURON

96,5 mln zł na mazowieckie schetynówki

P AP, DI
01-09-2014, 15:05

Maksymalnie 3 mln zł dotacji dostanie samorząd, któremu uda się znaleźć w gronie beneficjentów Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

W 2015 r. na remonty i budowę dróg lokalnych w woj. mazowieckim przeznaczone zostanie blisko 96,5 mln zł - informuje zespół prasowy wojewody mazowieckiego. Do końca września przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie inwestycji przez samorządy.  Projekty będą musiały być zrealizowane w przyszłym roku.

- Pieniądze będą rozdzielone po połowie na przedsięwzięcia obejmujące drogi gminne i powiatowe. Wartość dofinansowania nie może przekraczać 3 mln zł oraz 50 proc. kosztów zadania w ramach wydatków kwalifikowanych – informuje urząd wojewódzki.

Gminy będą mogły otrzymać dofinansowanie na realizację jednego zadania, a miasta na prawach powiatu oraz powiaty ziemskie - na realizację nie więcej niż dwóch.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki przypomniał, że podobnie jak w zeszłym roku, wnioski będą oceniane według ośmiu kryteriów, m.in. wpływu inwestycji na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy spójności z siecią dróg województwa.
Wstępne listy rankingowe kolejnej edycji zostaną ogłoszone do 31 października, natomiast lista ostateczna do 30 listopada. Minister administracji i cyfryzacji zatwierdzi listę zakwalifikowanych wniosków do 20 grudnia 2014 r.

W 2014 roku wybudowanych bądź wyremontowanych zostanie blisko 150 km dróg lokalnych za 137 mln zł. Rządowa dotacja wyniosła 67,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: P AP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / 96,5 mln zł na mazowieckie schetynówki