A jednak Dow(n) Jones!

WST
opublikowano: 22-01-2008, 15:40

Obawiając się prawdziwego krachu, FOMC, komitet odpowiedzialny za politykę monetarną w USA, postanowił wspomóc giełdy nieoczekiwanie obniżając stopy procentowe. Tylko nieznacznie ostudziło to  zapał sprzedających akcje.

Pierwsza faza notowań na amerykańskich parkietach zdominowana więc została przez podaż. Jej skala jest bardzo bolesna i potwierdziła to co sugerowały poranne komentarze, zakładające gwałtowne spadki w USA. O tym, że indeksy spadną wiadomo było już w poniedziałek, a święto pozwoliło jedynie przesunąć o dzień nieuchronne spadki. Obawy te potwierdzały silnie spadające (*) wyceny kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd. Momentami ich przecena sięgała ponad 5 proc. Decyzja Fed częściowo ograniczyła zasięg przeceny.

Bank centralny nie  wpłynęła na poprawę kwotowania koncernów paliwowych i surowcowych. To następstwo przeceny ropy i metali strategicznych. Poniżej poziomu z piątkowego zamknięcia handlowane są papiery Exxon Mobil.

W centrum uwagi znalazły się papiery spółek raportujących wyniki kwartalne. Negatywnie, notując 95-proc. spadek zysku, po odpisach związanych z rynkiem hipotecznym, wynoszących co najmniej 5,28 mld USD, zaskoczył Bank of America.

Rozczarowani mogą się też czuć akcjonariusze DuPont. Zysk netto giganta chemicznego spadł w czwartym kwartale o 37 proc.

Swoje wyniki publikują dzisiaj też m.in. Johnson & Johnson i Apple.


(*) zalecam niektórym naszym czytelnikom wybieranie bardziej rzetelnych serwisów informacyjnych i tonowanie negatywnych emocji – to odnośnie komentarzy do dzisiejszego artykułu na temat spadającej wyceny kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd. Z wyrazami szacunku. Pozdrawiam, Tadeusz Stasiuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / A jednak Dow(n) Jones!