AB inwestuje w IT

KL
opublikowano: 22-02-2010, 00:00

Dystrybutor wdroży nowy system. Międzynarodowej grupie przyniesie to znaczne oszczędności.

Dystrybutor wdroży nowy system. Międzynarodowej grupie przyniesie to znaczne oszczędności.

Jeden z największych w Polsce dystrybutorów IT kilka lat temu przejął działającą w Czechach i na Słowacji spółkę ACT Holding. Andrzej Przybyło, prezes AB, twierdzi, że dzięki temu udało się osiągnąć synergię produktową: spółki miały umowy dystrybucyjne z różnymi producentami. Po przejęciu mogą z nich nawzajem korzystać. Teraz czas na redukcję kosztów dzięki wdrożeniu nowego systemu ERP (do zarządzania przedsiębiorstwem). Zakończy się to w 2011 r.

— Nowy system pozwoli na ścisłą kontrolę procesów finansowych oraz logistycznych. Dla dużego przedsiębiorstwa o rozproszonej strukturze, jakim jest AB, takie usprawnienia mają fundamentalne znaczenie — twierdzi Andrzej Przybyło.

Nie podaje, ile spodziewa się zaoszczędzić, ale powołuje się na badania firm analitycznych, według których przeciętny poziom redukcji kosztów administracyjnych w firmie może wynieść nawet 15 proc.

Spółka pochwaliła się też uzyskaniem certyfikatu AEO, co pozwoli na skrócenie procedur celnych. Firma z takim certyfikatem ma mniej kontroli fizycznych i kontroli dokumentów. To pozwala na sprawniejszą logistykę, dzięki czemu towar szybciej trafi do klientów AB.

64,7

mln EUR Tyle w roku finansowym 2008/09 wyniosły dodatkowe przychody grupy AB dzięki synergii z przejętym ACT Holding.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane