ABB buduje dla farm

MAG
opublikowano: 09-04-2009, 00:00

Już wiadomo, co dostawca

Już wiadomo, co dostawca

technologii energetyki i automatyki będzie produkować w drugiej fabryce w Łodzi. Budowa ruszy w czerwcu.

ABB poinformował o budowie drugiej fabryki w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). To inwestycja za 59 mln zł, w wyniku której powstaną 72 miejsca pracy. "PB" informował o niej w poniedziałek. Teraz wiadomo, co ABB będzie produkować w zakładzie.

— Firma będzie produkować przekształtniki średnionapięciowe oraz systemy zasilania dla trakcji elektrycznej. Ponadto będą tu wytwarzane urządzenia energoelektroniki dla m.in. farm wiatrowych — mówi Beata Syczewska z ABB.

Rozpoczęcie budowy powinno rozpocząć się w czerwcu. Prace projektowe już trwają.

ABB już buduje w pobliżu fabrykę silników, którą uruchomi w czerwcu. Łącznie wszystkie dotychczasowe inwestycje ABB na terenie ŁSSE wynoszą 121 mln zł i stworzą 200 miejsc pracy.

W Polsce firma zatrudnia 2,3 tys. osób w fabrykach w Łodzi, Przasnyszu i Wrocławiu, oddziałach, biurach sprzedaży i centrum badawczym w Krakowie. Na świecie grupa ABB ma 110 tys. pracowników w ponad 100 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu