ABB kupuje część biznesu GE za 2,6 mld USD

opublikowano: 25-09-2017, 08:36
aktualizacja: 25-09-2017, 08:39

Europejski koncern ABB przejmuje za 2,6 mld USD GE Industrial Solutions licząc na to, że zdoła zwiększyć marże osiągane przez ten biznes w ciągu pięciu lat, informuje Reuters.

W 2016 roku, GE Industrial Solutions, producent elementów infrastruktury związanych z dystrybucją energii elektrycznej i zasilaniem elektrycznym miał ok. 2,7 mld USD przychodów i marżę operacyjną ok. 8 proc.

Bloomberg

ABB liczy na 200 mln USD tytułem synergii po pięciu latach. Szwajcarsko-szwedzki koncern liczy na cięcie kosztów i zwiększenie dochodowości przejmowanego od GE biznesu, którego wskaźnik EBITDA do sprzedaży jest o około połowę mniejszy od 15 proc. osiąganych przez jego własny biznes produktów elektrycznych.

W Polsce Industrial Solutions ma zakłady produkcyjne w Bielsku-Białej, Kłodzku i Łodzi, wynika z informacji na stronie internetowej spółki.

ABB ma w Polsce zakłady w Warszawie, Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Przasnyszu, Wrocławiu,  Nowej Wsi Lęborskiej i Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane