Aberdeen: bukmacherzy lepsi niż sondaże ws. Brexitu

opublikowano: 10-06-2016, 09:45

Ostatnie sondaże przeszacowują prawdopodobieństwo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Bukmacherzy, według których wynosi 30 proc., są lepszym wskaźnikiem nastrojów, ogłosił Aberdeen Asset Management, trzecia pod względem wielkości firma zarządzająca pieniędzmi w  Europie.

- Znacznie większą wagę przykładam do tego, co mówią bukmacherzy, bo to są realne pieniądze zmieniające ręce kiedy pokazują stawki zakładów – powiedział Richard Dunbar, strateg inwestycyjny z Aberdeen. - Podejrzewam, że szanse liczone przez bukmacherów właściwie oddają rzeczywistość – dodał. 

Internetowy sondaż przeprowadzony przez YouGov pokazał, że 43 proc. Brytyjczyków jest za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej. Za jej opuszczeniem miało być 42 proc. uczestników sondażu.

Bukmacher William Hill informował w tym samym czasie, że ze stawianych u niego zakładów wynika iż odsetek Brytyjczyków opowiadających się za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej wynosi 73 proc.

- Niektórzy inwestorzy siedzą i czekają, co się stanie – powiedział Dunbar. - Głosowanie za Brexitem byłoby zaskoczeniem i tym, do czego rynki nie są obecnie przygotowane – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Aberdeen: bukmacherzy lepsi niż sondaże ws. Brexitu