Czytasz dzięki

ABM daje miliony na badania kliniczne

opublikowano: 02-03-2020, 22:00

Państwowa Agencja Badań Medycznych (ABM), która istnieje od niespełna roku, dostała kolejne pieniądze do zainwestowania w polskie badania i rozwój.

We wrześniu ubiegłego roku agencja ogłosiła pierwszy konkurs, który poświęcony był produktom leczniczym. Jego wyniki zostaną podane w tym miesiącu. W drugim konkursie oprócz produktów medycznych dofinansowane mają zostać również prace nad wyrobami medycznymi, rozwiązaniami z zakresu telemedycyny i medycyny cyfrowej, produkty terapii zaawansowanej (ATMP) i pojedynczych związków chemicznych. O dofinansowanie mogą starać się m.in. uczelnie, instytuty badawcze i przedsiębiorcy, którzy mają status centrum badawczo- -rozwojowego. Premiowane będą projekty, w których główni badacze nie ukończyli 40 roku życia, a także takie badania, które dotyczą chorób rzadkich i przewidują, że produkcja wyrobu medycznego lub leku będzie odbywać się na terytorium Polski.

200 mln zł Taka jest pula pieniędzy w drugim konkursie ABM na działalność badawczo-rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych…

17,5 mln zł …a takie maksymalne dofinansowanie może uzyskać pojedynczy projekt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane