ACCA chętnie widziany

MB
29-05-2009, 00:00

Coraz więcej pracodawców wymaga od kandydatów na wyższe stanowiska finansowe tytułu ACCA.

Coraz więcej pracodawców wymaga od kandydatów na wyższe stanowiska finansowe tytułu ACCA.

Ernst Young Academy of Business przez pół roku analizowała oferty pracy zamieszczane na portalach Pracuj.pl, Jobpilot.pl, Gazetapraca.pl i Inforpraca.pl. Okazało się, że pracodawcy coraz częściej wymagają, by kandydaci mieli międzynarodowe kwalifikacje zawodowe już na etapie rekrutacji.

— ACCA to jedne z najlepiej rozpoznawalnych międzynarodowych kwalifikacji zawodowych (certyfikat księgowych). Także w Polsce stają się coraz powszechniejsze. Pracodawcy doceniają kandydatów, którzy mają kwalifikacje lub akurat je zdobywają. A pracownicy dostrzegają korzyści z uzyskania tego tytułu. W ogóle coraz więcej firm stawia wyższe wymagania kandydatom do pracy — mówi Magda Oleksiuk, menedżer ds. rozwoju w Ernst Young Academy of Business.

W prawie 37 proc. ogłoszeń, jakie pracodawcy zamieścili od listopada 2008 r. do kwietnia 2009 r., jednym z wymagań był właśnie tytuł ACCA. A w aż 63 proc. ofert pracy stwierdzali, że tytuł ACCA byłby pożądanym atutem. Ale jednocześnie na 280 analizowanych głoszeń w zaledwie dwóch pracodawcy deklarowali, że pokryją koszty zdobycia kwalifikacji. Według Magdy Oleksiak, czasy, gdy to pracodawca kusił kandydatów do pracy zapewnieniem podniesienia kwalifikacji, już się skończyły. Teraz wymaga się inwestowania we własny rozwój: poszerzania wiedzy i systematycznego zdobywania nowych umiejętności.

— Od kilku miesięcy obserwujemy wzrost zainteresowania oferowanymi przez nas szkoleniami ze strony osób prywatnych, które decydują się na kształcenie na własny koszt — twierdzi Magda Oleksiuk.

Tytuł ACCA ma w Polsce około tysiąc osób. Najczęściej kandydatów z tym tytułem szukują pracodawcy z branż Przemysł/Produkcja oraz Finanse/Bankowość/Doradztwo/Ubezpieczenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / ACCA chętnie widziany