Accor potwierdza stworzenie „spółki w ciemno”

opublikowano: 20-05-2021, 10:10

Największa europejska grupa hotelowa potwierdziła w czwartek doniesienia o zamiarze wprowadzenia na giełdę „spółki w ciemno” i pozyskania ok. 300 mln EUR kapitału, informuje Reuters.

O tym, że francuski Accor chce stworzyć „spółkę w ciemno” informował we wtorek Bloomberg powołując się na nieoficjalne źródla. W czwartek nastąpiło potwierdzenie tych doniesień. Tak jak zapowiadano, Accor chce wprowadzając na giełdę w Paryżu „spółkę w ciemno” pozyskać ok. 300 mln EUR kapitału na przejęcia biznesów działających w obszarze wypoczynku i stylu życia. Francuski gigant hotelowy zastrzegł jednocześnie, że jego własna inwestycja w „spółkę w ciemno” nie będzie znacząca.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

„Spółki w ciemno” wchodzą na giełdę w celu przejęć. Inwestorzy kupujący ich akcje w pierwotnej ofercie publicznej nie znają zwykle konkretnego celu przejęcia, a jedynie ogólny obszar zainteresowania dotyczący akwizycji i ramy czasowe jej dokonania. Dlatego największą zachętą dla nich do inwestycji są zwykle osoby lub podmioty firmujące „spółkę w ciemno”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane