Action doceniony za odwagę

opublikowano: 01-04-2014, 00:00

Rosnąca produkcja, szersza dystrybucja i ekspansja zagraniczna — tym podwarszawska spółka podbiła analityków.

III MIEJSCE

Wysoka jakość produktów i usług, bardzo dobre relacje z inwestorami i kompetentny zarząd, wiele sukcesów w ubiegłym roku i dobre perspektywy rozwoju — to złożyło się na trzecią lokatę Actiona w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2013. Eksperci z rynku kapitałowego biją brawo.

— Zarządowi Actiona zależy na rozwoju biznesu, a patrząc z perspektywy kilku lat, widać też, że menedżersko się rozwinął — mówi Marek Czachor, analityk Erste.

Odważną, ale dobrą decyzją, w ocenie analityków, jest podjęcie ekspansji międzynarodowej. W lipcu ubiegłego roku Action przejął udziały w niemieckiej spółce Devil.

— W Niemczech bardzo ważne są kontakty handlowe, a baza klientów pozwoli Actionowi na znacznie dynamiczniejsze pozyskiwanie kontraktów niż w przypadku, gdyby spółka zaczynała za Odrą od zera. Biorąc pod uwagę wielkość rynku niemieckiego, marże wyższe niż w Polsce i zdolność do optymalizowania kosztów, niemiecka spółka może w perspektywie kilku lat dostarczać istotną część zysku Actiona — mówi Jakub Viscardi, analityk DM IDMSA.

Ekspansja zagraniczna to nie tylko szansa, ale również konieczność. Chodzi nie tylko o Devil, ale również zapowiadany zakup podmiotu na podstawie którego Action chce prowadzić sprzedaż on-line poza Polską.

— Action przyzwyczaił inwestorów do wysokiej dynamiki. Jednak z uwagi na stopniową konsolidację rynku potencjał do utrzymania dwucyfrowej dynamiki za kilka lat może się wyczerpać — zaznacza Jakub Viscardi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane