Adani może przejąć indyjski oddział koncernu Holcim

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 26-04-2022, 13:04

Adani Group, gigantyczny indyjski konglomerat zainteresowany jest przejęciem indyjskiego biznesu koncernu Holcim, szwajcarskiego giganta segmentu materiałów budowlanych, twierdzą źródła agencji Bloomberg.

Anindito Mukherjee/Bloomberg

Chodzi o pakiet kontrolny w spółce Ambuja Cement, które należą do Holcima. Dysponującego 63,1 proc. udziałów. Wśród spółek zależnych Ambuja jest m.in. firma ACC, której akcje również notowane są na giełdzie.

Spekulacje związane z prawdopodobnym przejęciem przez podmiot należący do miliardera Gautama Adaniego, podbiły wycenę papierów Ambuja do najwyższego poziomu od 18 stycznia br. dając wartość rynkową rzędu około 10 mld USD.

Jak podkreślają informatorzy agencji, na razie nie zapadły żadne wiążące decyzje, a zainteresowanie Ambuja podtrzymują także inni oferenci, w tym JSW Group.

Ambuja Cement, to podmiot założony w 1983 roku, posiadający sześć zakładów produkcyjnych i osiem obiektów przetwórczych, zaś zdolności produkcyjne oceniane są na około 31 mln ton rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane