Adecco kieruje uwagę na MSP

opublikowano: 14-08-2013, 00:00

Firma skupi się na usługach dla małych i średnich firm. Obiecuje im szybkie znajdowanie pracowników, mniej formalności i rozsądne ceny.

Adecco Poland, firma świadcząca usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego, chce się skupić na obsłudze firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, do których do tej pory kierowała swoje usługi w mniejszym stopniu. Powodem jest coraz większy potencjał takich podmiotów. Grzegorz Gnojny, kierownik projektu MSP w Adecco, twierdzi,że oferta specjalna przygotowana dla MSP gwarantuje takim firmom szybki czas reakcji, jeśli chodzi o znalezienie pracownika oraz zmniejszenie do minimum wszystkich formalności.

— Dotychczas rekrutacje skierowane w tym sektorze stanowiły dla Adecco ok. 12 proc. całkowitych przychodów. W perspektywie najbliższych 2-3 lat prognozujemy, że udział ten wzrośnie dwukrotnie — mówi.

W pierwszej kolejności poszerzenie zakresu współpracy z małymi i średnimi firmami będzie się odbywało w największych miastach w Polsce: Krakowie, we Wrocławiu, w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Metropolii śląskiej oraz Gdańsku. Adecco powołało specjalny dział zajmujący się realizacją założeń programu usług dla sektora MSP. Firma zapewnia, że jedną z korzyści ze współpracy z Adecco dla MSP jest elastyczność form zatrudnienia, co umożliwia kształtowanie liczby pracowników w zależności od potrzeb. Obiecuje także niewysokie koszty.

— Usługi tego typu są specjalnie modyfikowane pod kątem mniejszych firm. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z klientami, którzy każdy, nawet najmniejszy wydatek, muszą poważnie przeanalizować — mówi Grzegorz Gnojny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu