Czytasz dzięki

ADMT zadasza stalą łódzki stadion

opublikowano: 18-02-2016, 22:00

Przed podlaską spółką kolejne ciężkie wyzwanie — montaż 700 ton konstrukcji stalowej, która zwieńczy Stadion Miejski w Łodzi.

ADMT zajmuje się głównie budową obiektów przemysłowych o konstrukcji stalowej. Tym razem debiutuje w kategorii stadionów — jest odpowiedzialna za produkcję i montaż zadaszenia trybun Stadionu Miejskiego w Łodzi. To jednocześnie największa tego typu realizacja w historii spółki.

Z uwagi na znaczne wymagania techniczne i intensywne tempo prac firma rozbudowała park maszynowy. Niezbędne było też zwiększenie zatrudnienia — pracę w firmie znalazło dzięki temu kolejnych 15 osób. Obecnie załoga spółki liczy ponad sto osób. Konstrukcja zadaszenia powstała w zakładzie należącym do spółki zlokalizowanym 40 km na północ od Białegostoku — w miejscowości Bogusze koło Sokółki. Już operacja transportu części przyszłego dachu była dużym wyzwaniem.

— Przewiezienie ponad 700 ton stalowych elementów na budowę wymagało organizacji przeszło 70 transportów. Teraz konstrukcję montują nasi inżynierowie. To dla nas priorytetowy i wyjątkowo prestiżowy kontrakt, dlatego chcemy mieć jak największy wpływ na prezes ADMTkażdy, nawet najdrobniejszy element prac — mówi Michał Waszczeniuk, prezes ADMT.

Nowy Stadion Miejski w Łodzi będzie mógł pomieścić ok. 18 tys. widzów. Budowa według planu ma zakończyć się w listopadzie tego roku. Stadion, na którym swoje mecze będą rozgrywali m.in. zawodnicy Widzewa, składa się z czterech trybun, w tym jednej specjalnej (VIP). Na jego zapleczu znajdą się sale konferencyjnei zaplecze biurowe.

Inwestorem przedsięwzięcia jest samorząd Miasta Łódź. W ostatnich miesiącach ADMT jest aktywna także na rynku warszawskim. Spółka była odpowiedzialna za produkcję wyspecjalizowanej konstrukcji stalowej na potrzeby reaktora SCR w Elektrociepłowni Siekierki i konstrukcji nowej Hali Koszyki w Warszawie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane