Adresat nieznany

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 28-04-2004, 00:00

Invest-Bank zamierza przeprowadzić emisję z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Kto ją obejmie? Tajemnica.

Dzisiaj odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy Invest-Banku. Ma na nim zapaść decyzja o podwyższeniu kapitału zakładowego — z 261,9 mln zł do 286,9 mln zł, czyli prawie o 10 proc. Ciekawe jest jednak to, że z prawa poboru nowej emisji wyłączeni zostali dotychczasowi akcjonariusze.

To, do kogo skierowana zostanie emisja ponad 295 tys. akcji, która ma podwyższyć kapitał zakładowy o 25 mln zł, jest na razie tajemnicą. Władysław Kulczycki, wiceprezes Invest-Banku, odmówił komentarza. Nie wiadomo więc też, jaka jest intencja podwyższenia funduszy. Wiadomo jedynie, że swoje stanowisko zarząd ujawni po środowym walnym.

Podczas WZA akcjonariusze spółki mają też przyjąć sprawozdanie z działalności za 2003 r., udzielić władzom banku skwitowania oraz podjąć decyzję o podziale ubiegłorocznego zysku.

— Zarząd będzie rekomendował, by cały ubiegłoroczny zysk, który wyniósł około 4 mln zł netto, pozostał w banku — mówi Władysław Kulczycki.

W 2002 r. bank zarobił 7 mln zł, jednak Władysław Kulczycki twierdzi, że gdyby nie rezerwa na podatek odroczony, to wynik finansowy w tym roku wyniósłby około 12 mln zł.

Bank zamierza przyspieszyć. Ma na to kapitał, bowiem jego współczynnik wypłacalności wynosił na koniec 2003 r. 18,8 proc. Wiceprezes twierdzi, że bank nadal będzie się koncentrował na obsłudze osób fizycznych, które stanowią 92 proc. jego klientów, oraz sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Adresat nieznany