ADV kupuje studio 3D

Karol Jedliński
opublikowano: 08-04-2011, 00:00

W przyszłym tygodniu spółka przeniesie się na główny parkiet. Wtedy też sfinalizuje transakcję za 2,5 mln zł.

W przyszłym tygodniu spółka przeniesie się na główny parkiet. Wtedy też sfinalizuje transakcję za 2,5 mln zł.

W przyszłym tygodniu na GPW zadebiutuje Grupa ADV. Spółka przeniesie się tym samym na podstawowy parkiet z rynku NewConnect. Na początek nie będzie emisji lecz przejęcie, na które spółka wyda około 2,5 mln zł. Co będzie kosztować tyle pieniędzy?

— Nie ukrywam, że jednym z naszych celów, nad którym pracujemy od kilku miesięcy, jest akwizycja studia typu video motion. Niedługo po debiucie sfinalizujemy kupno dużego pakietu udziałów w takiej spółce — przekonuje Konrad Pankiewicz, wiceprezes Grupy ADV.

Według informacji "PB", chodzi o jedno z wrocławskich studiów 3D, specjalizujących się w animacji do gier komputerowych czy reklam.

— Podmiot, z którym zamierzamy zawrzeć transakcję, tworzy także seriale animowane, do których prawa są sprzedawane na całym świecie — podkreśla Konrad Pankiewicz.

Studio jest jednym z największych tego typu w Polsce. W zeszłym roku miało kilka milionów złotych przychodów i realizowało produkcje znane szerokiej publice.

— Inwestycję zrealizujemy z własnych środków pozyskanych m.in. na drodze emisji obligacji. Co nie znaczy, że nie rozważamy nowej emisji akcji w tym roku, jeśli na horyzoncie pojawi się ciekawy podmiot — zaznacza wiceprezes warszawskiej spółki i nie zaprzecza, że jeszcze w tym roku ADV może zacząć wypłacać dywidendę.

Spółka w opublikowanym wczoraj prospekcie emisyjnym informuje, że ma otwartą ścieżkę na emisję obligacji o wartości 10 mln zł. Przedstawiciele grupy przekonują, że przez najbliższe dwa lata ma przynajmniej kilka segmentów swojej działalności, które chciałaby wzmacniać. Dziś w skład holdingu wchodzi 8 spółek. Chodzi m.in. o rozwój rozwiązań technologii reklamowej Augmented Reality, budowa marki Satis zajmującej się usługami w sektorze geolokalizacji dla flot samochodowych i zagraniczny rozwój serwisu zakupów poznajomości.pl. W ostatnim roku wartość akcji grupy ADV wzrosła o 400 proc., a spółka zarobiła ponad 2,5 mln zł przy 53 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane