Agonia Dziennika

AMB
opublikowano: 07-10-2008, 00:00

Analitycy PKO BP wieszczą koniec "Dziennika". Na porażce niemieckiego wydawcy najwięcej zyska Agora.

Analitycy PKO BP wieszczą koniec "Dziennika". Na porażce niemieckiego wydawcy najwięcej zyska Agora.

Dom Maklerski PKO BP w raporcie z 26 września podwyższył rekomendację dla Agory z "neutralnie" na "akumuluj". To już kolejna, po wydanym cztery dni wcześniej raporcie Domu Inwestycyjnego BRE Banku, dobra prognoza dla wydawcy "Gazety Wyborczej". Choć koniunktura na rynku prasy jest niekorzystna, Agorze sprzyjają kłopoty konkurencyjnego "Dziennika" wydawanego przez niemiecki koncern medialny Axel Springer.

"Ostatnie dane (…) dotyczące wysokości oraz struktury sprzedaży "Dziennika" w naszej ocenie sugerują bliską agonię tytułu w obecnej formule. Równocześnie uważamy, iż wobec coraz wyraźniejszych sygnałów braku sukcesu wydawca "Dziennika" zdecyduje się na likwidację tytułu" — czytamy w raporcie.

Zdaniem analityków PKO BP, Agora może odetchnąć z ulgą, ale nie ma szans na podwyżkę ceny "Gazety Wyborczej" czy obniżkę kosztów marketingu. W sierpniu jej sprzedaż (mierzona liczbą egzemplarzy) spadła o 15 proc. (r/r). W tym czasie "Dziennik" zdołował prawie o połowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agonia Dziennika