Agora dokona odpisów wartości aktywów

opublikowano: 04-01-2018, 15:42
aktualizacja: 04-01-2018, 15:45

Agora dokona odpisów aktualizacyjnych wartości aktywów co negatywnie wpłynie na wynik grupy za czwarty kwartał, poinformowała spółka w komunikacie.

„Zarząd Agory S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka" lub "Agora") informuje, iż zgodnie z wymogami Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej Grupa Agora ("Grupa") jest w trakcie przeprowadzania testów na utratę wartości aktywów w oparciu o m.in. długoterminowe prognozy finansowe poszczególnych segmentów Grupy”, głosi komunikat.

Chodzi o wartość magazynu „Cztery Kąty” oraz wartości firmy Trader.com. (Polska) Sp. z o.o., „których wpływ na skonsolidowany wynik operacyjny grupy za czwarty kwartał 2017 r. może wynieść łącznie około 70-90 mln zł, według wstępnych szacunków, możliwych do dokonania na dzień 4 stycznia 2018 r.”

Ponadto w związku z możliwymi wyższymi odpisami amortyzacyjnymi  wynik operacyjny grupy za czwarty kwartał zostanie obniżony o około 5 mln zł.

Jak zastrzega spółka powyższe dane są wstępne i nie zostały poddane audytowi w związku z mogą ulec zmianie w toku finalizowania prac nad sprawozdaniami finansowymi za 2017 r.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy