AIG sprzeda bank w Polsce?

ONO
opublikowano: 03-10-2008, 14:19

American International Group skoncentruje się na ubezpieczeniach. Grupa być mniejszą, ale rentowną, a przed wszystkim zdolną do obsługi zadłużenia w nowojorskim Fed – podaje CNBC.

W piątek spółka poinformowała, że sprzeda swoją działalność w zakresie ubezpieczeń na życie w USA, Europie, Ameryce Łacińskiej, Południowej Azji i Japonii. Powiedział o tym oficjalnie prezes spółki Edward Liddy.

Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę pożyczki rządowej w wysokości 85 mld dolarów.

AIG stanie się globalnym ubezpieczycielem, aktywnym na polu ubezpieczeń mienia i następstw nieszczęśliwych wypadków, oferującą ubezpieczenia na życie poprzez swoje oddziały w Chinach, Korei i Indiach.

"Nie będziemy już tym samym AIG, ale nasza pozycja będzie bezpieczna. Powstanie budząca respekt firma" - powiedział Liddy.

Liddy preferuje sprzedaż części AIG dla firm, które mają już wypracowane, znane marki na świecie.

Jak podała spółka w komunikacie, zgłosiło się już do niej wielu potencjalnych kupców.

Prawdopodobnie wśród aktywów wystawionych na sprzedaż znajdzie się AIG Bank Polska. Rzeczniczka spółki, na antenie TVN CNBC, oznajmiła, że bank jest gotowy na ewentualne zmiany właścicielskie.

O godz. 15.36 AIG zyskiwał 45 centów, do 4,45 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / AIG sprzeda bank w Polsce?