Airway Medix: straty rosną, rozmowy się toczą

opublikowano: 20-09-2022, 07:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W II kwartale 2022 r. strata netto spółki Airway Medix wyniosła 1,8 mln zł. Firma ponownie nie odnotowała przychodów.

Po I półroczu strata netto sięga 2,48 mln zł. W analogicznym okresie 2021 r. było to 12,3 mln zł straty

W raporcie zaznaczono, że wobec odstąpienia 22 sierpnia przez amerykańskiego partnera od zamiaru zakupu technologii CSS (w 2021 r. z jej zakupu wycofała się inny podmiot), spółka omawia z izraelskim BICI Solutions nowe ramy współpracy na bazie podpisanego listu intencyjnego.

“Strony kontynuują ścisłą współpracę w zakresie restrukturyzacji struktury organizacyjnej Grupy. Zarządy obu spółek, tj. Emitenta oraz BICI Solutions odbywają szereg spotkań i rozmów w celu rewizji strategii rozwoju biznesu Emitenta oraz określenia strategii finansowej dla Grupy w najbliższych miesiącach” - dodano.

Strony omawiają możliwe warianty pozyskania finansowania dla grupy w kolejnych miesiącach w celu długofalowego zabezpieczenia działań rozwojowych i sprzedażowych. Równocześnie spółka otrzymała deklarację głównego akcjonariusza, tj. Adiuvo Investments zabezpieczenia finansowego głównych aktywów spółki, w szczególności własności intelektualnej, know-how produkcyjno-regulacyjnego, innych w kolejnych okresach w taki sposób, aby do czasu pozyskania finansowania możliwa była działalność operacyjna umożliwiająca doprowadzenie do komercjalizacji rozwijanych technologii w przyszłości.

Airway Medix skupia swoje aktywności na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji ekonomicznych pod względem kosztów urządzeń do jednorazowego stosowania u pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), u pacjentów z zagrożeniem życia oraz na oddziałach anestezjologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane