Akcja Inwestor: czat z XTB (WYDANIE SPECJALNE)

opublikowano: 31-07-2020, 10:51

Gośćmi "PB" w specjalnym wydaniu Akcji Inwestor byli Omar Arnaout, prezes X-Trade Brokers Domu Maklerskiego oraz Paweł Szejko, CFO brokera. Czat odbył się w środę 5 sierpnia o godz. 13.

Zostań subskrybentem i weź udział w czacie! Subskrypcja już od 7,90 zł/mies. przez pierwsze 3 miesiące. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Jakie są perspektywy wyników brokera? Na które rynki chce wejść XTB? Czy możliwe są przejęcia? Czy w reklamie brokera wystąpi Keanu Reeves? 

Na te i inne pytania odpowiadali Omar Arnaout, prezes X-Trade Brokers Domu Maklerskiego oraz Paweł Szejko, CFO brokera

Notowania XTB spadły o ponad 30 proc. na sesji tuż po publikacji wstępnych wyników za II kwartał. Zysk netto w tym okresie wyniósł 117 mln zł, a całym półroczu 293 mln zł. Broker w I półroczu pozyskał ponad 50 tys. nowych klientów. 

Obejrzyj także webinary "Pulsu Biznesu">>

To było jednak za mało wobec rozbuchanych oczekiwań inwestorów, dlatego rzucili się do wyprzedawania walorów. Obroty na sesji 29 lipca wyniosły 170 mln i pod tym względem XTB ustąpił tylko CD Projektowi, bijąc inne blue chipy, jak KGHM czy PKN Orlen.

Wszystkie czaty, które odbyły się w ramach wydań specjalnych Akcji Inwestor, znajdziesz na https://360.pb.pl/akcjainwestor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane