Akcja Inwestor: IDMSA o planach wobec PBP

opublikowano: 14-03-2012, 14:55

Podtrzymujemy zobowiązanie złożone wobec KNF. Po przeprowadzeniu IPO PBP SA, Dom Maklerski IDMSA zamierza zostać największym akcjonariuszem banku - informuje spółka.

Poniższe pytanie padło w Akcji Inwestor, którą od 2008 r. prowadzimy na stronach pb.pl i "Pulsu Biznesu".

Pytanie internauty: Czytałam, że DM IDM zobowiązał się wobec KNF, że do końca 2012 r. wprowadzi na giełdę Polski Bank Przedsiębiorczości. Jak duża może to być oferta? Czy IDM zamierza zachować pakiet kontrolny?
Podtrzymujemy zobowiązanie złożone wobec KNF. Szczegółowe parametry oferty, w tym jej wielkość nie zostały jeszcze ustalone, jednakże będzie ona tak skonstruowana tak aby spełnione zostały wymogi dopuszczenia do obrotu na GPW, w tym free float na poziomie co najmniej 15%. Plany DM IDMSA związane z bankiem są długoterminowe i nie jest rozważane zbywanie jego akcji. Po przeprowadzeniu IPO PBP SA, Dom Maklerski IDMSA zamierza zostać największym akcjonariuszem banku.

Przeczytaj wszystkie odpowiedzi udzielone przez spółkę DM IDM SA w naszej akcji.

Zobacz jak wziąć udział w Akcji Inwestor>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane