Akcje Echa mogą nadal spadać

Dariusz Karolak
02-04-2001, 00:00

Akcje Echa mogą nadal spadać

Nie wyczerpał się jeszcze potencjał spadkowy Echa. Chociaż na rynek przyszła informacja o coraz bardziej prawdopodobnej fuzji z Mitexem, nie wywołała ona żadnego wrażenia. Za to wielu inwestorów łączy z Echem zainteresowanie DWS-u Mostostalem Export. Jak wiadomo częciej zarabia się na akcjach przejmowanego niż przejmującego, dlatego popyt na akcje spółek budowlanych raczej skieruje się na ME. Od lutego jeżeli tworzą się świece tygodniowe o dużej grubości, to wyłacznie czarne.

Szybkie oscylatory zniżkują sugerując, że dalsza przecena jest możliwa. Dobrym poziomem na zatrzymanie wydaje się skrzyżowanie 2-letniej linii wsparcia z linią minimów z 13 III’00 i 26 X’00 przy 76 zł. Jest on tym bardziej prawdopodobny, że odpowiada zasięgowi zniżki z ubiegłorocznej formacji r-g-r. Ewentualne odreagowanie skutecznie powinna hamować dzienna średnia VAMA10 przy 100 zł. Mocnym wsparciem wydaje się październikowe dno przy 84,6 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje Echa mogą nadal spadać