Akcje Intela w dół po kwartalnych wynikach

ARŻ, CNBC
opublikowano: 23-10-2020, 16:24

Akcje Intela spadły o ponad 10 proc. w piątek rano, dzień po tym, gdy kwartalny raport firmy ujawnił nowe słabości w działalności centrów danych i potwierdził opóźnienia w produkcji chipów najnowszej generacji.

Zgodnie z opublikowanymi w czwartek danymi, Intel odnotował w okresie od lipca do września spadek przychodów o 7 proc. do 18,33 mld USD. Zysk wyniósł 1,11 USD na akcję.

Intel
Intel
Fot. Bloomberg

Firma poinformowała w lipcu, że 7-nanometrowe procesory pojawią się z opóźnieniem. Będą dostępne od 2022 roku dla komputerów osobistych i 2023 roku dla serwerów. Firma rozważa współpracę z podwykonawcami w zakresie produkcji. Szczegółowe informacje na ten temat, zgodnie z zapewnieniami dyrektora generalnego Boba Swana, mają pojawić się w styczniu.

Od początku roku akcje Intela spadły o ok. 10 proc.

Konkurencyjny producent, AMD, już dysponuje tą technologią. Sprzedaje 7-nanometrowe chipy do komputerów i kart graficznych. Jego akcje od początku roku wzrosły jak do tej pory o ok. 73 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane