Akcje Tesli rekordowo drogie

opublikowano: 22-10-2021, 08:44

Akcje Tesli były najdroższe na zamknięciu w historii. To zasługa dobrych wyników kwartalnych.

Tesla poinformowała przed czwartkową sesją o dziewiątym kwartale z rzędu zakończonym zyskiem i szóstym z rzędu kwartale wzrostu dostaw aut. Znacząco poprawiła się także marża brutto osiągana przez spółkę. Reakcją rynku był wzrost kursu. Dochodził w trakcie czwartkowej sesji nawet do 899,50 USD, a na zamknięciu wynosił 894 USD. Oznacza to 857 mld USD kapitalizacji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Niektórzy analitycy uważają, że rynek zbyt wysoko wycenia amerykańskiego producenta aut elektrycznych. Ryan Brinkman, analityk JP Morgan Chase, którego 12-miesięczny kurs docelowy akcji Tesli to tylko 250 USD, wskazuje, że nawet przy jego wycenie łączna wartość rynkowa Toyoty i Volkswagena, największych producentów aut, stanowiłaby mnie niż połowę wartości Tesli. Z kolei Craig Irwin, analityk Roth Capital Partners zwraca uwagę, że obecna wycena spółki Elona Muska opiera się na założeniu, że setki elektrycznych samochodów innych producentów, które pojawią się do 2025 roku, nie będą cieszyły się żadnym powodzeniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane