Akcje TP zbierają siły

Piotr Wiśniewski
24-01-2005, 00:00

O ile koniec 2004 r. był dla Telekomunikacji udany, o tyle od początku 2005 jej akcje mocno tracą. Wcześniej inwestorzy reagowali na spodziewany rekordowy zysk. Obecnie z mieszanymi uczuciami przyjmują zmiany wprowadzane pod wpływem głównego akcjonariusza (grupa France Telecom).

Wszystkie wyceny z ostatnich miesięcy są zbieżne i wskazują na 20 zł. Właśnie przed tą granicą zatrzymały się ostatnie wzrosty, co potęguje znaczenie tej strefy oporu. Kurs zaczął spadać po informacji o planach zwolnienia 12 proc. załogi. Rynek obawia się, że decyzja ta jest tylko reakcją na zalecenia France Telecom, a nie przemyślaną strategią. Może więc spowodować pogorszenie jakości usług. Ubiegłotygodniowe notowania świadczą o tym, że kurs nie powinien spadać poniżej 18 zł. Jednak to, czy w najbliższym czasie po raz kolejny zbliży się do 20 zł, będzie uzależnione od reakcji rynku na planowane zmiany w radzie nadzorczej, a potem być może w zarządzie spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje TP zbierają siły