Akcje Votum po 3,80 zł

KZ
opublikowano: 25-11-2010, 09:59

Cena emisyjna akcji Votum w pierwszej ofercie publicznej spółki została ustalona na 3,80 zł. To 7,3 proc. mniej, niż wynosiła cena maksymalna.

W ramach oferty inwestorom zostanie zaoferowanych łącznie 3 mln akcji serii A i B. Zapisy na akcje potrwają do 3 grudnia.

- Wczoraj zakończyliśmy book-building. Na podstawie deklaracji składanych przez inwestorów podjęliśmy decyzję o ustaleniu ceny emisyjnej na poziomie 3,80 zł za akcję. Dziś rozpoczęły się zapisy, które potrwają do 3 grudnia. Środki przeznaczymy głównie na inwestycje w spółki zależne - VOTUM-RehaPlus S.A. oraz VOTUM Centrum Odškodnění, a.s. w Brnie, które to spółki świadczą usługi komplementarne w stosunku do naszego core biznesu. Taka strategia ma na celu nie tylko zabezpieczenie przychodów poprzez zwiększenie ich dywersyfikacji, ale także stanowi istotny element zwiększania atrakcyjności oferowanych przez nas usług doradczych. Dodatkowo na te inwestycje przeznaczymy 2,5 mln zł ze środków własnych – mówi Dariusz Czyż, prezes Votum.

W pierwszej publicznej emisji akcje Votum będą oferowane w trzech transzach:
I. Pracowniczej – obejmującej 1 200 000 Akcji serii B
II. Otwartej – obejmującej 350 000 Akcji serii B
III. Instytucjonalnej – obejmującej 1 000 000 Akcji serii A i 450 000 Akcji serii B

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu