Akcje w przedziale od 2,9 do 3,4 zł

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 18-01-2005, 00:00

Eurocash zrealizował prognozy na 2004 r. W tym roku ma zwiększyć obroty i zysk. Czy to wystarczy, by sprzedać 45 proc. akcji? Cenowe widełki już są.

Dziś, z miesięcznym opóźnieniem, ruszają zapisy inwestorów indywidualnych na akcje Eurocasha, spółki prowadzącej sieć hurtowni typu cash & carry. Równocześnie w Wiedniu rozpoczyna się road show dla zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Są duże szanse na to, że właścicielowi spółki uda się sprzedać cały 45-proc. pakiet akcji. Jeśli tak, to przy maksymalnej cenie akcji (przedział cenowy został ustalony na 2,90-3,40 zł) jego wartość przekroczy 190 mln zł.

Inwestorzy indywidualni mają składać zapisy na akcje Eurocasha po cenie z górnej granicy widełek. Ostateczna cena zostanie ustalona 27 stycznia, na podstawie wyników book buildingu przeprowadzonego wśród inwestorów instytucjonalnych.

Dobre słowo od analityka

— Przy takiej cenie Eurocash nie powinien mieć problemów ze sprzedażą akcji i uda mu się sprzedać cały 45-proc. pakiet — komentuje Sebastian Słomka, analityk BDM PKO BP.

Jego zdaniem, Eurocash znajduje się w dobrej kondycji finansowej i ma środki na rozwój. Obroty spółki w tym roku mogą wzrosnąć do 1,8 mld zł, a zysk netto do 28 mln zł.

Będzie dywidenda

Luis Amaral, prezes i właściciel Eurocasha, powstrzymuje się od prognoz na 2005 r. W 2004 r. spółce udało się zrealizować prognozowane wyniki. Oznacza to, że przychody ze sprzedaży przekroczyły 1,5 mld zł, a zysk netto 20 mln zł.

— Planujemy wypłacanie akcjonariuszom maksymalnej dywidendy. Jej ostateczna wielkość może być ograniczona jedynie w przypadku przeprowadzenia znaczących akwizycji — dodaje Luis Amaral. Firma, która kilka tygodni temu przejęła 12 hurtowni MHC, szuka w Polsce kolejnych.

Biznesplan Eurocasha zakłada dalszy rozwój sieci dyskontowych hurtowni spożywczych (dziś działają 83) oraz franczyzowej sieci sklepów spożywczych „abc”, których jest już 1900. W planach jest m.in. uruchomienie w ciągu dwóch lat 17 nowych hurtowni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje w przedziale od 2,9 do 3,4 zł