Akcjonariusze Twittera pozwali spółkę i Elona Muska

opublikowano: 27-05-2022, 08:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcjonariusze Twittera zarzucają w pozwie spółce i Elonowi Muskowi liczne naruszenia prawa korporacyjnego stanu Kalifornia, informuje BBC.

Autorzy pozwu zarzucają Elonowi Muskowi, który złożył ofertę przejęcia Twittera, składanie fałszywych oświadczeń i manipulację rynkiem, które miały doprowadzić do chaosu w centrali spółki w San Francisco. Wskazują także, że Musk odniósł finansowe korzyści opóźniając ujawnienie posiadania dużego pakietu akcji Twittera oraz planu wejścia do władz spółki.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Oskarżają go również o wprowadzanie w błąd i manipulację przez niektóre deklaracje dotyczące spółki ogłaszane na Twitterze. Jako przykład wskazują wpis o zawieszeniu oferty przejęcia z powodu wątpliwości dotyczących ilości fałszywych kont na serwisie. Wywołało to spekulacje, że inwestor może chcieć obniżyć kwotę 44 mld USD oferowanych za Twittera lub wycofać się z niej. Sygnały wysyłane przez Muska wywoływały zmienność notowań Twittera. BBC zwraca uwagę, że wartość spółki jest obecnie o 27 proc. niższa od wyceny z oferty przejęcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane