Akcjonariusze WP czekają na pieniądze

Magdalena Wierzchowska
12-04-2005, 00:00

Mniejszościowi akcjonariusze Wirtualnej Polski wciąż liczą, że TP Internet wykupi od nich akcje Wirtualnej Polski (WP) zgodnie z wyrokiem sądu arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. W ubiegły czwartek Telekomunikacja Polska (TP) poinformowała, że kupiła cześć majątku TPI za 24 mln zł. Część ekspertów odczytała tę operację jako cios w drobnych akcjonariuszy WP.

— Jesteśmy zaniepokojeni tą sytuacją. Oczekujemy jednak, że TP wykona swoje zobowiązania w całości i wywiąże się z wyroku — mówi Maciej Grabski, przedstawiciel akcjonariuszy mniejszościowych.

Dwa tygodnie temu sąd arbitrażowy nakazał TPI wykup tych akcji, co może kosztować zależną od TP spółkę 221,5 mln zł. Posiadająca 80-proc. pakiet WP TPI nie ma takich środków, więc wykonanie tego wyroku może oznaczać dla niej bankructwo. Ale nie ma on klauzuli skuteczności, co oznacza, że nie ma formalnie nakazu zapłaty. Z nieoficjalnych informacji wynika, że akcjonariusze mniejszościowi wysłali TPI wezwanie do zapłaty, ale większościowy akcjonariusz WP czeka na klauzulę skuteczności wyroku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcjonariusze WP czekają na pieniądze