Aldi oskarżone o skopiowanie produktu

opublikowano: 25-04-2019, 10:35

Sieć supermarketów Aldi została oskarżona w Wielkiej Brytanii o skopiowanie osłony przeciwsłonecznej na wózek spacerowy dla dziecka.

Cara Sayer oskarżyła niemiecką sieć o skopiowanie osłony zaprojektowanej przez nią dziesięć lat temu. Aldi odpowiedziało na zarzut argumentem, że „na rynku jest obecnie wiele takich produktów”. Brytyjska bizneswoman podkreśla jednak, że żaden z nich nie jest tak wierną kopią jej produktu jak oferowany przez Aldi.

- Jego projekt jest identyczny. Inne są podobne, ale nie takie same – powiedziała. – To tak jakby Ford stworzył auto wyglądające jak ferrari i przyczepił do niego swoje logo – dodała.

Sayer przyznała, że mogłaby wystąpić z roszczeniami wobec Aldi.

- Nie jestem jednak naiwna. Wiem, że nie ma po co podejmować tak zdecydowanych kroków, jak wystąpienie na drogę sądową – przyznała.

Sayer podkreśliła, że więcej powinno być zrobione w celu ochrony małych firm przeciwko naruszeniom ich praw własności intelektualnej przez wielkie firmy.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu