Alianse SkyTeam i Wing będą współpracować

Małgorzata Birnbaum
opublikowano: 27-08-2002, 00:00

Delta Air Lines, amerykański partner w sojuszu SkyTeam, podpisał dziesięcioletnią umowę o wspólnej sprzedaży miejsc w samolotach z dwiema innymi spółkami z USA: Continental i Northwest Airlines. Finansowe szczegóły umowy nie są znane, a samą umowę muszą jeszcze zatwierdzić zarówno urząd ds. transportu (DOT), związki zawodowe linii i międzynarodowi partnerzy w SkyTeam. Amerykanie zapewniają, że współpraca z nowymi liniami, która mogłaby zacząć się już wiosną 2003 r., zwiększy konkurencyjność sojuszu, a jednocześnie nie zmieni pozycji obecnych członków.

Jednak umowa zaniepokoiła KLM, które są w jednym aliansie z Northwest i Continental. Linie już zapowiedziały, że w związku z porozumieniem między amerykańskimi liniami będą kontynuować rozmowy z Air France na temat zacieśnienia współpracy w Europie. Na razie nie zrywają też rozmów z British Airways.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Birnbaum

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Alianse SkyTeam i Wing będą współpracować