Czytasz dzięki

Alibaba notuje duży wzrost przychodów

ARŻ
opublikowano: 22-05-2020, 14:44

Chiński gigant e-commerce opublikował swój bilans kwartalny. Przychody firmy wzrosły bardziej, niż spodziewali się tego analitycy - pisze Reuters.

Na wyniki finansowe Alibaby największy wpływ miały pandemia koronawirusa i zamknięcie sklepów stacjonarnych. Przychody ze sprzedaży internetowej wzrosły o prawie 19 proc. do 93,87 mld juanów (ok. 13,16 mld dolarów).

Alibaba Group Holding
Zobacz więcej

Alibaba Group Holding fot. Bloomberg

Całkowite przychody firmy wzrosły do ​​114,31 mld juanów (ok. 16 mld dolarów) w porównaniu do 93,5 mld juanów w analogicznym okresie ubiegłego roku. To również więcej niż spodziewali się analitycy, którzy oszacowali tę kwotę na 107,04 mld juanów. Przychody z działalności w chmurze wzrosły z kolei aż o 58 proc.

Koncern Alibaba spodziewa się wygenerować ponad 650 miliardów juanów przychodów w roku podatkowym 2021.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane