Czytasz dzięki

Alior Bank: czas na odreagowanie?

opublikowano: 17-09-2019, 09:45

Michał Fidelus, analityk Vestor DM, w raporcie z 5 września podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji Alior Banku, mimo że cenę docelową obniżył z 70 do 52 zł.

"Podczas gdy rok 2018 był wymagającym rokiem dla banku, I połowa 2019 r. wydaje się jeszcze trudniejsza. W ostatnich kwartałach wyniki Aliora były pod presją wysokich rezerw w segmencie korporacyjnym, a biorąc pod uwagę nadchodzące spowolnienie gospodarcze, ryzyko dalszego stopniowego pogorszenia jakości aktywów jest wciąż istotne. Wyniki za I półrocze 2019 - w tym również istotny wzrost składki na resolution - skłoniły nas do obniżenia naszych prognoz zysku netto w latach 2019/20 o odpowiednio 25/14 proc.. Podczas gdy w opinii Zarządu wzrost kosztów ryzyka w II kw. 2019 miał charakter jednorazowy, w naszych prognozach zakładamy, że saldo rezerw będzie płaskie w 2020 r. oraz wzrośnie o 11 proc. r/r w 2021 r. W naszym przekonaniu jednak kluczowe ryzyka banku są już odzwierciedlone w wycenie" - napisał w uzasadnieniu raportu Michał  Fidelus.

Krzysztof Bachta zaledwie od października 2018 r. kieruje Alior Bankiem
i już na początku przyszło mu się zmierzyć z restrukturyzacją dwóch dużych
klientów — Ruchu i ZM Kania
Wyświetl galerię [1/2]

TRUDNE SPRAWY:

Krzysztof Bachta zaledwie od października 2018 r. kieruje Alior Bankiem i już na początku przyszło mu się zmierzyć z restrukturyzacją dwóch dużych klientów — Ruchu i ZM Kania Fot. Marek Wiśniewski

Jak dodał, o ile perspektywy wzrostu banku w najbliższych latach nie wydają się już aż tak obiecujące, obecna wycena - biorąc pod uwagę brak ryzyka CHF - jest w jego przekonaniu atrakcyjna.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu