Czytasz dzięki

Allegro Smart! skraca listę kurierów

opublikowano: 30-06-2020, 22:00

Dostawy w ramach uruchomionej dokładnie rok temu usługi firmy Allegro.pl będą teraz realizowane tylko przez kilka firm kurierskich.

Allegro Smart! to usługa wprowadzona przez największą polską platformę e-commerce pod koniec czerwca 2019 r. Polega na tym, że po uiszczeniu jednorazowej rocznej lub miesięcznej opłaty można za darmo otrzymywać dowolną liczbę przesyłek. Usługa jest szczególnie opłacalna dla osób, które często dokonują zakupów na platformie Allegro.pl. Dotychczas dostawy w ramach Allegro Smart! świadczyło wiele firm kurierskich. Teraz będzie inaczej.

„Od 1 lipca DPD Polska będzie jednym z trzech przewoźników realizujących dostawy Allegro Smart w ramach tzw. wspieranej formy dostawy w programie Allegro Smart Kurier” — informuje biuro prasowe DPD Polska.

Paweł Klimiuk, dyrektor ds. komunikacji w Allegro.pl, precyzuje: w wyniku przeprowadzonego przetargu dostawy kurierskie w ramach usługi Allegro Smart! będą realizowane przez DPD, Pocztę Polską, UPS oraz Xpress Couriers. Skąd te zmiany? Przedstawiciel koncernu e-commerce’owego tłumaczy, że po prostu negocjuje warunki kontraktów z firmami logistycznymi zarówno na potrzeby tego programu, jak również na potrzeby innych usług.

— W efekcie udostępniamy sprzedawcom metody dostawy w atrakcyjnych cenach, których sami nie byliby w stanie wynegocjować — dodaje Paweł Klimiuk.

Firm kurierskich, z jakich klienci Allegro Smart! mogli do końca czerwca korzystać bezpłatnie w ramach tej usługi, było kilkanaście. Jak wynika z informacji Allegro.pl, poza listą znalazły się teraz m.in. dostawy kurierskie TNT Express, FedEx, DHL, GLS, a także InPost. Paweł Klimiuk zapewnia jednak, że Allego.pl nadal współpracuje z firmą Rafała Brzoski.

— InPost pozostaje partnerem Allegro w zakresie dostaw kurierskich poza programem Smart oraz w zakresie dostaw do paczkomatów — zapewnia dyrektor.

Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu, na temat świadczenia usług kurierskich na rzecz Allegro Smart! nie chce się wypowiadać.

— Nasza współpraca dotycząca paczkomatów nie zmienia się i będzie nadal prowadzona na dotychczasowych zasadach — zapewnia przedstawiciel InPostu.

Radykalne skrócenie listy kurierów dostarczających przesyłki klientom korzystającym z Allego Smart! nie musi być jednak ostateczne.

— Niewykluczone, że w przyszłości lista takich dostawców, z którymi będziemy współpracować w ramach tej usługi, rozszerzy się — mówi Paweł Klimiuk.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane