Alpol Gips wejdzie w gips

ANP
opublikowano: 13-03-2007, 00:00

Jeszcze w tym roku spółka rozszerzy działalność o produkcję gipsu. Rozważa też akwizycje.

Jeszcze w tym roku spółka rozszerzy działalność o produkcję gipsu. Rozważa też akwizycje.

Alpol Gips, producent chemii budowlanej, dotychczas specjalizujący się m.in. w wapnie hydratyzowanym, chce spróbować sił w nowej działalności.

— Będziemy producentem gipsu budowlanego. Już w tym roku uruchomimy sprzedaż. W branży gipsowej zanosi się na duże inwestycje i myślę, że w ciągu trzech lat zdolności produkcyjne wytwórców gipsowych wzrosną o blisko 1 mln ton rocznie — mówi Władysław Gumułka, prezes Alpol Gipsu.

W 2006 r. firma zaczęła się rozbudowywać.

— Rozpoczęliśmy trzyletnią inwestycję o wartości 55 mln zł. W jej ramach budujemy nowy wydział prażenia gipsu i rozbudowujemy zakład suchych mieszanek budowlanych — dodaje Władysław Gumułka.

Budowę firma finansuje z własnych pieniędzy.

— W związku z inwestycją wynik 2006 r. był gorszy od osiągniętego rok wcześniej. Teraz jednak mamy nadzieję na korzyści z inwestycji, bo Alpol wykazuje wysoką stopę zwrotu z zainwestowanego kapitału i są szanse na podwojenie zysku netto z 2006 r. —mówi prezes, ale nie podaje żadnych liczb.

Według szacunków firmy, wzrost sprzedaży wyrobów Alpolu wyniesie w tym roku około 70 proc., co będzie efektem m.in. rosnącego rynku materiałów budowlanych.

W planach Alpol Gipsu jest też akwizycja firmy z branży chemii budowlanej.

— Producenci pójdą w stronę konsolidacji. Jednym z pomysłów na rozwój Alpolu jest akwizycja, ale dopiero w następnych latach — dodaje Władysław Gumułka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu