Alterco chce być funduszem

EG
opublikowano: 20-06-2011, 00:00

Planowana emisja warrantów subskrypcyjnych grupy pozwoli pozyskać kolejne nieruchomości.

Planowana emisja warrantów subskrypcyjnych grupy pozwoli pozyskać kolejne nieruchomości.

Na najbliższym walnym 28 czerwca akcjonariusze Alterco zdecydują o warunkowym podwyższeniu kapitału. Spółka będzie mogła wyemitować do 8 mln sztuk warrantów, które dają prawo do objęcia akcji w podwyższonym kapitale. Alterco ma obecnie 4,6 mln akcji.

— Zgoda akcjonariuszy pozwoli zarządowi elastycznie reagować na zainteresowanie inwestorów akcjami spółki. Chcemy zmodyfikować naszą strategię, choć zasadniczy cel — stworzenie pionów, które poprowadzą inwestycje komercyjne, mieszkaniowe i turystyczne — pozostaje bez zmian. Alterco staje się bardziej funduszem oportunistycznym niż deweloperem — mówi Zbigniew Zuzelski, prezes spółki.

Nowe akcje spółka chciałaby zamienić na gotówkę. Zarząd nie wyklucza możliwości przejęcia podmiotu, który posiada znaczne aktywa nieruchomościowe. Transakcja ma szanse zamknąć się jeszcze w tym roku.

Koniec czerwca to także WZA szwedzkiego Reinholda, które ma podnieść kapitał spółki. W podniesieniu zamierza uczestniczyć Alterco i jego partnerzy — Irlandzka Grupa Inwestycyjna, którzy chcą przejąć dewelopera Reinhold Polska. Na nim oprze się komercyjna noga grupy. Deweloper kończy negocjacje z PKP Cargo o sprzedaży za około 53 mln zł biurowców Reinhold Center w Katowicach.

— To powinno zakończyć problemy finansowe spółki — mówi Zbigniew Zuzelski.

Na początku czerwca Alterco objęło akcje spółki Trion, która będzie deweloperem mieszkaniowym. Po podwyższeniu kapitału będzie właścicielem ok. 52 proc. udziałów. Akcje Trionu mają się dzielić między Alterco, wolnych akcjonariuszy i inwestora branżowego. Trwają negocjacje z dwoma. Niezależnie od ich przebiegu jeszcze w tym roku spółka powinna rozpocząć budowę 54 domów w Kiekrzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu