Alto i Lira inwestują

opublikowano: 30-03-2017, 22:00

Dwie kolejne firmy zbudują fabryki w Warmińsko- -Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która ma już na koncie 11 zezwoleń.

Nowe inwestycje w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (W-MSSE). Fabrykę zbuduje Alto, firma, która dotychczas zajmowała się sprzedażą artykułów i akcesoriów opakowaniowych. Spółka zamierza samodzielnie produkować etykiety, które będą monitorować warunki przechowywania żywności w drodze od producenta na półkę sklepową. Liczy, że dzięki informacji o nieprawidłowościach spadnie ilość odpadów i wzrośnie zaufanie konsumentów.

Alto zainwestuje w Nidzicy 21,35 mln zł i zatrudni 20 osób. Drugi zakład stanie w Elblągu. Lokalna firma Lira, producent opraw oświetleniowych o nietypowych kształtach, wzornictwie i technologiach, którego wyroby znajdują się m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, hotelu Mikołajki, hotelu Hilton w Warszawie, Hotelu Gdańsk, Centrum Handlowym Stary Browar w Poznaniu, Sky Tower we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich, Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Firma zbuduje halę i uruchomi linię technologiczną, zainwestuje 17 mln zł i zatrudni 11 osób.

Wdroży opatentowane przez siebie rozwiązanie, dzięki któremu produkowane oświetlenie będzie bardzo wydajne i nie będzie powodować zjawiska olśnienia. Z najnowszymi zezwoleniami W-MSSE wydała ich już w tym roku 11, najwięcej z 14 stref. Firmy obiecują łącznie niemal 1,4 mld zł inwestycji i ponad 900 miejsc pracy. W ubiegłym roku strefa wydała 14 zezwoleń, a przedsiębiorcy obiecali 425,8 mln zł nakładów i 636 etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu