Amaral sprzeda więcej akcji Eurocash

DI
opublikowano: 29-08-2012, 18:24

Budowa księgi popytu na akcje Eurocash, oferowane przez prezesa Luisa Amarala, zakończyła się niemal 4-krotną nadsubskrypcją, poinformowano w komunikacie.

- Dlatego też pula, która ostatecznie zostanie sprzedana przez Politrę [spółka kontrolowana przez Amarala - red. pb.pl], została zwiększona do 9.642.860 sztuk, stanowiących 7% kapitału zakładowego – informuje Eurocash.

Wcześniej pojawiła się informacja, że oferowane jest 6,5 proc. akcji. Zostaną sprzedane po 38 zł.

Amaral tłumaczy sprzedaż części posiadanego pakietu potrzebą zwiększenia płynności akcji Eurocash na giełdzie, po tym jak zostały one włączone po koniec maja do indeksu MSCI.

Po transakcji Luis Amaral będzie kontrolować (bezpośrednio i pośrednio poprzez spółkę Politra) 60.615.240 akcji Eurocashu, stanowiących 44% kapitału zakładowego.

- Pan Amaral nie planuje dalszego zmniejszania zaangażowania w akcje spółki. Zwiększenie liczby akcji znajdujących się w wolnym obrocie zwiększy natomiast szanse Eurocashu na awans spółki do indeksu WIG20 – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane