Amazon.com pozwał prokurator generalną stanu Nowy Jork

opublikowano: 12-02-2021, 17:29

Amazon.com twierdzi, że prokurator stanu Nowy Jork przekroczyła uprawnienia dążąc do ukarania spółki za sposób traktowania pracowników i procedury w czasie pandemii.

Pozew wpłynął w piątek do sądu federalnego na Brooklynie. Spółka twierdzi, że prokurator generalna Letitia James groziła jej pozwem jeśli nie spełni listy żądań, m.in. subsydiowania publicznego transportu autobusowego czy obniżenia norm dla pracowników magazynów Amazon.com w stanie Nowy Jork.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Amerykański gigant e-commerce domaga się w pozwie, aby sąd wydał decyzję zapobiegającą próbom prokurator stanu Nowy Jork regulowania działań spółki odnoszących się do pandemii. Amazon.com argumentuje, że jest to domena rządu federalnego.

Prokurator Letitia James wydała oświadczenie w reakcji na doniesienia o pozwie.

- W trakcie pandemii pracownicy Amazon byli zmuszani do pracy w warunkach zagrożenia w czasie kiedy spółka i jej prezes zarabiali miliardy dzięki ich wysiłkowi – napisała. – Działania Amazon nie są niczym innym niż smutną próbą przesłonienia faktów i zmniejszenia odpowiedzialności za błędy w chronieniu pracowników przed śmiertelnym wirusem – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane