Amazon.com wchodzi na nowy rynek

opublikowano: 12-09-2018, 07:09

Po raz pierwszy w swojej historii największy na świecie detalista internetowy zacznie sprzedawać w USA żywe, pełnowymiarowe choinki świąteczne, informuje Associated Press.

Amazon zapowiedział, że będzie dostarczał choinki w kartonowych pudłach. Zapewnia, że drzewka dotrą do nabywcy nie później niż 10 dni od ścięcia. Sprzedaż choinek ruszy w listopadzie.

Cenowo Amazon nie wygrywa z rywalami, zwraca uwagę AP. Za dwumetrową choinkę z farmy w Karolinie Północnej trzeba będzie zapłacić ok. 115 USD. W ubiegłym roku średnia cena drzewka w USA wynosiła ok. 75 USD, a w sieci supermarketów Lowe’s można było je kupić nawet po 42 USD. 

Tim O’Connor, szef Narodowego Stowarzyszenie Drzewek Świątecznych powiedział, że nie obawia się wejścia Amazon na rynek. Zwrócił uwagę, że większość ludzi lubi sama wybrać sobie najlepszą choinkę i w niektórych domach stało się to już tradycją.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu